Sonbaharda İstanbul’da Kaçırılmaması Gereken Güncel Sergiler

Galeri Zilberman – Karma Sergi ‘‘Sarmaşık’’

14 Eylül 2022–1 Aralık 2022

Galeri Zilberman ile beraber Project Space’de ve Zilberman Selected’da da yer alan, toplamda üç ayrı lokasyondaki karma serginin ana temasını Alexis O. Van Tlön tarafından kaleme alındığı düşünülen bir el yazmasında ‘sarmaşık’ üzerine geçen bir pasaj oluşturuyor. Birçok yeni sanatçının da dahil olduğu sergideki işler, mekânsal, zamansal, bölgesel ve zihinsel paylaşımlar aracılığıyla birbirine bağlanıyor ve bu bağlantılar şehrin farklı bölgelerinde birbirlerine referanslar veriyor.

 

Soda – Karma Sergi, ‘‘İstanbul Calling’’

24 Eylül 2022–26 Kasım 2022

Barselona’da bulunan dört sanatçının eserlerini içeren ‘İstanbul Calling’ sergisine SODA ev sahipliği yapıyor. Daha önceki yıllarda da Türkiye’de üç solo sergi düzenlemiş olan Amerikalı sanatçı Frank Plant ile birlikte, Türkiye’deki bir sergide ilk defa yer alacak Gerard Mas, Samuel Salcedo ve Efraim Rodriguez izleyicileriyle buluşuyor. 18 tane eser içeren sergide farklı tekniklerle yapılmış heykeller yer alıyor.

 

İstanbul Sinema Müzesi - ‘‘Stanley Kubrick Sergisi’’

1 Ekim-1 Mart 2023

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamındaki ilk etkinlik olan New Yorklu yönetmen Stanley Kubrick’in tüm çalışmalarını kronolojik bir sırayla ele almaktadır. Çoğu daha önce yayınlanmamış olan senaryo, kamera, lens ve kostüm gibi öğeler içeren sergi, Kubrick’in iç dünyasını izleyicisine aktarıyor.